Pyrus communis Conference / Conference körte

Pyrus communis Conference / Conference körtePyrus communis Conference / Conference körte
Pyrus communis Conference / Conference körte

A Pyrus communis Conference / Conference körte, nagy termőképességű fajta. gyümölcs mérete évjáratonként nagy változékonyságot mutat, tömege 120-220 g között változik. A gyümölcs alakja igen megnyúlt körte. Éretten zöldessárga alapszínű, túlnyomó részt hálózatosan vagy foltosan barna rozsdamázzal fedett; vastag héja száraz tapintású. Gyümölcshúsa sárgásfehér, olvadó, nagyon édes vajkörte.

Feldolgozásra íz- és aromagazdagsága miatt különösen alkalmas, így főként aszalásra és ivólé-gyártásra kiváló. Fontos, hogy szedés utáni gyorsan lehűtsük. A nyomódásra nagyon érzékeny. Miután igen nagy levelei vannak, lombjában az erős szél kárt tehet.

Fája középerős növekedésű. Középkorán fordul termőre, bőven és rendszeresen terem, amennyiben a téli vagy tavaszi fagyok nem károsítják. fája érzékeny a téli erősebb lehűlésekre is; virágai a -2--3°C-os fagyoktól nagymértékben károsodhatnak. A meszes talajra is érzékeny, különösen birs alanyon válik hajlamossá a klorózisra (levélsárgulásra). Porzófái a Clapp kedveltje, Guyot Gyula, Vilmos körte, Piros Vilmos, Hardy vajkörte, Bosc kobak és a Packham's Triumph fajták.

Alany: vadkörte