Pyrus communis dr. Guyot Gyula / Dr. Guyot Gyula körte

Pyrus communis dr. guyot gyula / Dr. Guyot Gyula körte
Pyrus communis dr. guyot gyula / Dr. Guyot Gyula körtePyrus communis dr. guyot gyula / Dr. Guyot Gyula körte
Pyrus communis dr. guyot gyula / Dr. Guyot Gyula körte
Pyrus communis dr. guyot gyula

A Pyrus communis dr. guyot gyula / Dr. Guyot Gyula körte érési ideje augusztus második fele.

Nagy, igen nagy gyümölcsű 200-270 g, megnyúlt széles körte alakú. Héja sima, vékony, éretten szalmasárga, napos oldalán pirossal mosott. Húsa fehér, olvadó, csak ritkán kövecses, fűszeres ízű.

Másodvirágzásból származó terméseit még az évben kineveli.
Varasodásra nem fogékony, szellős, ritka koronája miatt a körtelevélbolha is csak ritkán károsítja. Vadkörte alanyon sem nevel nagy fát.  A Clapp kedveltje és Vilmos körte között érik. Optimális esetben 2-3 hónapig is tárolható.
Gyenge növekedésű, kis koronát nevel.

porzófái: Clapp kedveltje, Vilmos, Conference, Bosc kobak, Hardenpont.

Pécs területén ingyenes házhoz szállítás.