Pyrus communis Clapp s Favorite Pear / Clapp kedveltje körte

Pyrus communis Clapp s Favorite Pear / Clapp kedveltje körtePyrus communis Clapp s Favorite Pear / Clapp kedveltje körte
Pyrus communis Clapp s Favorite Pear / Clapp kedveltje körte
Pyrus communis Clapp's Favorite Pear / Clapp kedveltje körte

A Pyrus communis Clapp's Favorite Pear / Clapp kedveltje körte, a legkorábban érő tetszetős, nagyobb gyümölcsű, friss fogyasztású nyári körtefajtánk. Gyümölcse középnagy, 60-72 mm-es, alakja szabályos körte, átmérője háromnegyede a magasságának. Színe sárgászöld, alapszínét felerészben barnásvörös mosottság borítja.

Húsa fehér, olvadó, bőlevű; illatos, igen jóízű (inkább édes). Átmenetileg sem ajánlatos tárolni, mert szottyósodik. Augusztus első felében szedik, még a sárgulása kezdetén. Augusztus közepétől a hónap végéig fogyasztható.

Koronája eleinte felfelé törő, keskeny, ritkás. Birsen és vadalanyon egyaránt jól fejlődik; a metszést igényli, mert anélkül felkopaszodik. Rendszeresen és bőven terem, már igen korán termőre fordul. Elég jól termékenyülő fajta, jó virágport ad. Teljesen önmeddő. Jól termékenyítik a Bosc kobak, Esperen bergamottja, Avranchesi jó Lujza, Hardenpont téli vajkörte és a Vilmos körte fajták. A talaj iránt nem igényes, de sok nedvességre van szüksége. Fagytűrő, ugyanakkor védett fekvést kívánó fajta.

Alany: vadkörte