Pinus sylvestris / Erdeifenyő

A Pinus sylvestris / Erdeifenyő, 20-35 m magas, egyenes törzsű, gyors növekedésű. Kérge a talajhoz közel vastag, mélyen barázdált, színe szürkésbarna, a fa magasabb részein vékonyabb, vöröses, esetenként narancsos. A koronája ritka, fiatalon kúpos, később ellaposodik, ernyőszerűvé válik. Tűlevelei kettesével nőnek.

Napon, sovány, savanyú talajú, köves helyeken, sziklás hegyoldalakon, meredek folyópartokon, homokon, domb- és hegyvidéken, szélsőséges élőhelyeken érzi jól magát.

Szoliternek, fenyvesek kialakítására. Mésztűrése miatt, felnyírva a mandulafenyőre hasonlító növényt nevelhetünk.

180 cm növény magasság felett, és a földlabdás növények postai küldése nem kivitelezhető!