Pinus pinea / Mandulafenyő

A Pinus pinea / Mandulafenyő, 12-18 méter magas, mediterrán eredetű örökzöld fenyő. Ehető terméséért és jellegzetes habitusa miatt ültetik. Kérge narancsbarna, mélyen barázdált. Párosával, ritkásan nőnek a 10-15 cm hosszú, vaskos, kemény és kissé csavarodott, erősen kihegyezett tűlevelek. Idősebb korára vízszintesen álló, sűrű ágaival sajátságosan ellaposodó, ernyőszerű koronát fejleszt.

Szinte bármilyen talajon megél, de üde talajon jobban fejlődik. Fagyérzékenysége miatt, fiatalon 3-4 éves koráig, célszerű fólia alatt nevelni, és az után is érdemes fagyvédett helyre telepíteni. A tobozok vaskos, tömzsi nyélen két-hármasával fejlődnek, tojásdadok vagy majdnem gömbölyűek, 8-15 cm hosszúak, fénylő dióbarnák, a harmadik évben érnek be.

Szoliternek ültessük, a kert déli, napos, védett részére.

Télállóság: Zóna 5a -28.9 °C.180 cm növény magasság felett, postai küldés nem kivitelezhető!