Picea Pungens Glauca / Ezüstfenyő

A Picea Pungens Glauca / Ezüstfenyő, kékesszürke változat, középméretű, 25-30 méter magasra, törzsátmérője mintegy másfél méterig terjedhet. Szabályos, széles, kúp formájú koronát növeszt igen sok ággal, a korona alakja a fa korosodásával hengeresebbé válik. A nagyobb ágak vízszintesek, az idősebb példányokon a talaj közeli ágak azonban enyhén lefelé csüngenek. Levelei Kékeszöldek, merevek, szúrósak. Világosbarna tobozai 6-10 centiméter hosszúak, puha pikkelyűek.

Párás klímában és jó talajokon fejlődik legjobban. Hazánkban elterjedt Picea változatok közül a legvárostűrőbb és a legdekoratívabb fenyő faj. Szinte bármilyen talajon megél, a szárazabb levegőt jól viseli. Fényigénye nagy, a direkt napfényt kedveli.

Parkokban, kerti díszfaként is a legismertebb észak-amerikai fenyőfélékhez tartozik, de karácsonyfaként is használják.

Postai küldés csak 180cm alatti növény esetén kivitelezhető!