Cedrus atlantica Glauca / Kék atlasz cédrus

Cedrus atlantica Glauca / Kék atlasz cédrusCedrus atlantica Glauca / Kék atlasz cédrus
Cedrus atlantica Glauca / Kék atlasz cédrus

A Cedrus atlantica Glauca / Kék atlasz cédrus, 18-35 m magas, 6-10 m széles, gyorsan növő, keskeny kúpos koronát nevelő örökzöld. Tűlevelei kékes ezüstös színűek, 2,5 cm hosszúak, merevek, szúrósak, csomókban nőnek. Fiatal korában ritka ágrendszerű, de idősebb korában ágai sűrűsödnek.

Szereti a meleg, napos helyeket és a mérsékelten nedves talajt. Szárazságtűrő. A cédrusok a fenyőfélék között egyedülálló módon ősszel virágozik. Tobozai éretlenül zöld, majd éretten a második, harmadik évben barna színűek.

Nagy díszértékű fenyő, egzotikus megjelenésével mediterrán hangulatot kölcsönöz a kertnek. Szoliternek ültessük.

Télállóság: Zóna 4b -31.7 °C.
Csak 180cm alatti méretű növény, postai küldés kivitelezhető!