Abies nordmanniana / Kaukázusi jegenyefenyő

Abies nordmanniana / Kaukázusi jegenyefenyőAbies nordmanniana / Kaukázusi jegenyefenyő
Abies nordmanniana / Kaukázusi jegenyefenyő

Az Abies nordmanniana / Kaukázusi jegenyefenyő, tévesen gyakran normann, illetve normand fenyőnek hívják, pedig se a normannokhoz, se a róluk elnevezett Normandiához semmi köze, specifikus nevét Alexander von Nordmann finn zoológusról kapta. 20–30 méter magasra növő, tömött, kúpos koronájú fa. Ágai enyhén felállnak, ágrendszere tömött. Levelei a hajtás felső részén félkörben, kefeszerűen állnak. A fényeszöld, kifelé ívelő levelek fonákán két fehér csík húzódik végig gázcserenyílásokkal és viaszpöttyökkel. Megdörzsölve kellemesen narancsos illatúak. A tobozok rózsaszínes-barnák

Fiatal korában lassan növő, viszonylag edzett, az időjárás szélsőségeit jól tűrő faj. Nem bírja a szárazságot, nem bírja a pangó vizet. Fényigénye nagy, a direkt napfényt kedveli. A forró, napos nyarakat és az aszályokat nehezen viseli.

Nagyobb kertekbe egyesével, vagy csoportosan ültessük. Kitűnő és kedvelt karácsonyfa, tűit nem hullatja. Város tűrése közepes.

A földlabdás növény méretei miatt, postai küldés nem kivitelezhető!