Diospyros Kaki Ragno / Datolyaszilva Ragno

A Diospyros Kaki Ragno / Datolyaszilva Ragno 6-9 m magas, lombhullató, gömbölyű, laza koronájú fa. A 2–3 cm-es nem feltűnő virágok egyesével, nyár elején nyílnak. Mivel novemberben érik és utóérés nélkül fanyar, sem a madarak, sem a rovarok nem károsítják. Elliptikus vagy tojásdad, rövid, tompa csúcsú, a levél színén fényes sötétzöld, fonákján ezüstös barna szőrű, és lombhullás előtt sárgára vagy narancsvörösre színeződik.

Talajtípusra közömbös, teljes napfény, és kifejezetten tápanyagigényes, vízigénye közepesnek mondható, de meghálálja az öntözést. Termései közepes méretűek, narancs színűek, súlyuk kb. 30 dkg. A gyümölcs alsó részén lila hálóminta található.

Nagy, bőrszerű, fényes levelei szép díszek, igazi mediterrán hangulatot keltenek.

Télállóság: Zóna 6b -20.6 °C.Postai küldés csak 180cm alatti növény esetén kivitelezhető!