Fagus sylvatica purpurea Tricolor / Tarka levelű bükk

Fagus sylvatica purpurea Tricolor

A Fagus sylvatica purpurea Tricolor / Tarka levelű bükk egy nagyon dekoratív fa. Lassan nővő fajta, 20-25 méteres terebélyes koronájú, a lombozat általában tavasszal jelentkezik, lila, rózsaszín margókkal, nyáron sárgásbarna színű, halvány rózsaszínű (később fehér) margókkal változik, végül ősszel bronz-arannyá válik.

A félárnyékot és a párás levegőt kedveli. A nedves, jó vízáteresztő illetve enyhén savas talajt kedveli. Nehéz átültetni és nem mindig jól fejlődik a városi környezetben. Jelentősen tolerálja a talajok szélesebb körét, mint az amerikai bükk. Késő tavasszal virágzik, de nem jelentős alig látható. Termése megegyezik a rendes bükkfával, annyi különbséggel, hogy ennek a kezdeti termése rózsaszín.

Nincs komoly rovar- vagy betegségprobléma. A levéltetvek, a japán bogarak és a hernyók, a legyengült fákat támadhatják meg. Előfordulhat, hogy bükk kéregbetegség, répa és lisztharmat fordul elő.

A növény méretei miatt, postai küldés csak 170 cm alatti növényeknél kivitelezhető!
Pécs területén ingyenes házhoz szállítás.