Cercis siliquastrum / Közönséges Júdásfa

Cercis siliquastrum / Közönséges JúdásfaCercis siliquastrum / Közönséges Júdásfa
Cercis siliquastrum / Közönséges Júdásfa

A Cercis siliquastrum / Közönséges Júdásfa 7-9 méter magas, kis termetű, lombhullató fa vagy nagyobb cserje. Koronája laposan ívelt. Mélyrózsaszín virágzatát tavasszal, rügyfakadás előtt, a másodéves ágakon és a törzsön is tömegesen hozza. Termés 5–9 cm hosszú, vékony csúcsban végződő lapos hüvely, éretten bíborbarna vagy kárminvörös. A következő tavaszig a fán marad, majd a szél terjeszti. Az ágak és a törzs színe sötét, csaknem fekete. Levélzete szív alakú, fénylő sötétzöld.

Napos, meleg fekvést, jó vízelvezetésű, humuszban gazdag talajt kedveli. Az átültetést rosszul tűri. Hosszú száraz időszakokban nem árt öntözni, különösen a fiatal példányokat.

Kedvelt dísznövény. Sövénynek, bokornak, fának is ültetik.

Csak 180cm alatti méretű növény, postai küldés kivitelezhető!